Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається питаннями формування та розвитку зубощелепної системи людини. Більшість людей ортодонтія асоціюється насамперед із брекетами. Але брекети, це лише один з багатьох методів корекції формування або виправлення прикусу.
- У якому віці краще вирівнювати зуби
Батьки часто запитують, коли ж показати дитину стоматологу вперше. Насправді батькам краще отримати консультацію стоматолога ще до або під час вагітності. Лікар-стоматолог розповість, яким нюансам варто приділяти увагу майбутній мамі, щодо її порожнини рота, розповість про норми прорізування молочних зубів у дітей, про особливості розвитку зубощелепного апарату у новонародженого, про правильне вигодовування, про застосування сосок та пляшечок для молока та дитячої що робити, якщо дитина народилася вже з зубами, що прорізалися, як не допустити шкідливих звичок у дитини, як полегшити дискомфортні явища при прорізуванні молочних зубів, як правильно чистити молочні зуби і багато іншого. Якщо Ви вже стали щасливим батьком, зверніться за консультацією, щоб розуміти норми розвитку і на що варто звертати особливу увагу при формуванні зубощелепної системи у дітей. Чим раніше виявляється та чи інша патологія розвитку, тим простіше, комфортніше та дешевше її виправити. Ми за профілактику! Завжди будемо раді бачити Вас у нас у клініці! Наше здоров’я починається з нас самих та здоров’я наших діток.
- Діагностика в ортодонтичній стоматології
Правильна діагностика та постановка діагнозу це як мінімум половина успіху в ортодонтичній стоматології. Чим раніше встановлена патологія прикусу або розвитку зубощелепної системи – тим простіше її виправити і тим самим запобігти безлічі стоматологічних захворювань.
Для повноцінної діагностики та правильної постановки діагнозу лікар стоматолог-ортодонт насамперед дізнається скарги пацієнта і збирає анамнез – історію розвитку захворювання. Далі слідує візуальний огляд та об’єктивна оцінка лицьових ознак пацієнта, прикусу, стану м’яких тканин, вуздечок губ і язика, м’язовий тонус, оцінка функцій ковтання, жування, дихання та мови, артикуляція нижньої щелепи та суглобові рухи.
Для додаткової діагностики використовується аналіз діагностичних моделей – вимірюється співвідношення розмірів зубів із шириною зубних дуг, симетричність зубних дуг та його пропорції та інших.
Панорамний знімок – ортопантомограма. Це рентген-дослідження необхідно для оцінки стану кісткової тканини, суглобів, наявності тих чи інших патологічних процесів, визначення кількості та положення зачатків зубів, надкомплектних, ретенованих зубів, а також адентій.
Цефалометрія – аналіз знімка ТРН у бічній проекції. Бічна телерентгенограма – це рентген знімок черепа у профіль. Дуже інформативне дослідження, що дозволяє ортодонту оцінити розвиток лицьового скелета в цілому, визначити співвідношення щелеп та тип їх зростання та багато іншого.
Фотометрія – аналіз фотографій пацієнта у фас та профіль. За допомогою фотометрії можна встановити лицьові пропорції пацієнта та спільно спланувати їх зміни.
До додаткових методів обстеження також належать різні функціональні проби, гнатодинамометрія, комп’ютерна томоргафія, цефалометрія у прямій проекції, магніторезонансна томографія та ін.
У нашій клініці ми завжди проводимо повноцінну діагностику перед початком лікування, щоби бути впевненими в кінцевому результаті!
- Пластини для вирівнювання зубів
У ряді випадків для виправлення прикусу та вирівнювання зубів, особливо в дитячому віці, використовуються знімні ортодонтичні апарати – ортодонтичні платівки. Вони бувають абсолютно різні та виготовляються індиваїдуально під зуби кожного пацієнта. Одні пластини мають механічний тип дії та відповідні елементи – гвинти, петлі, штовхачі тощо. Інші мають функціональний тип дії, тобто. не впливають активно на переміщення зубів, а впливають на м’які тканини, врівноважуючи їх баланс і спрямовуючи розвиток щелеп у потрібне русло. Діючими елементами таких апаратів є губні бампера, щічні пілоти, язичні заслінки та ін. Третій вид – це комбіновані ортодонтичні апарати, які мають і механічний і функціональний вплив на розвиток зубощелепної системи. Ортодонтичні платівки можуть бути як однощелепними, так і двощелепними, впливаючи на співвідношення щелеп.
Чому ортодонтичні платівки використовуються частіше в дитячому віці – тому, що зубощелепний апарат дитини росте і активно розвивається і знімна апаратура може мати досить активний вплив, щоб спрямувати розвиток у потрібне русло. Також їх можна зробити будь-якого кольору, з різними цікавими вкрапленнями або наклейками, щоб лікування було максимально цікавим і приємним.
- Незнімні апарати для вирівнювання зубів
Як відомо з назви, ці апарати фіксуються в ротовій порожнині незнімно. Ці апарати можуть застосовуватись як у дітей, так і у дорослих. Виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Фіксуються найчастіше за допомогою ортодонтичних кілець, що одягаються на зуби. Можуть виконувати і механічне та функціональне завдання. До таких апаратів можна віднести піднебінний та язичний бюгель, губні бампера, Bi/QuadHelix, HAAS та інші.
Перевагою таких апаратів є їхня постійна дія в порожнині рота. Можливість застосовувати у дітей, які відмовляються носити знімні платівки.
- Брекети – загальна інформація
Усі, мабуть, знають, що таке брекети. Це спеціальні майданчики із гачками, які клеяться на зуби на спеціальний композитний матеріал. Брекети можуть складатися із різних матеріалів: металеві брекети, керамічні, сапфірові, пластикові. Залежно від місця фіксації можуть бути зовнішніми – вестибулярні брекети або внутрішніми – лінгвальні брекети. Самі по собі, брекети на зубах жодної функції не виконують, доки вони не об’єднані в одну систему спеціальними ортодонтичними дугами. Ці дуги бувають різних розмірів та властивостей, що залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. Дужки прив’язуються до брекетів і починають витягувати він зуби. Залежно від способу фіксації дуги в пазе Брекета, брекети бувають лігатурні та самолігуються. У лігатурних брекетах дужка фіксується в паз брекету за допомогою спеціальних металевих або еластичних лігатур. У конструкції брекетів, що самолігуються, є спеціальна кліпса, яка фіксує дугу в пазі. У самих же брекетах закладено різні параметри повороту та нахилу зуба та брекетів з різними прописами безліч, і підбираються вони індивідуально під кожен клінічний випадок. Є брекети з нульовим прописом, тобто в них не закладено жодних параметрів, а самі брекети служать фіксуючим майданчиком між зубом і дугою. Такі брекети використовуються при так званій Tweed техніці, коли лікар повністю індивідуально згинає дугу під кожного пацієнта. І лігатурні та самолігуються брекети можуть бути як металевими, так і естетичними. У стоматології Поллукс ми застосовуємо всі типи брекет-систем, а також працюємо з різними прописами брекетів та різними техніками, включаючи Tweed та MEAW техніки, При необхідності комбінуємо їх із технікою прямої дуги. До кожного випадку – індивідуальний підхід.
- Самолігуючі брекети
Цей різновид брекетів можна назвати більш сучасним, т.к. вони з’явилися після традиційних брекетів. Їх особливість полягає в тому, що основний діючий елемент брекет-системи – ортодонтична дуга, що утримується в пазі брекету за допомогою спеціальної кліпси, яка вмонтована в сам брекет. Таким чином, кліпса завжди адекватно притискає дугу до пазу брекету, що мінімізує тертя між дугою та самим брекетом та прискорює процес лікування. Самолігуються брекети бувають металевими, керамічними з металевою кліпсою або керамічними з керамічною кліпсою. Залежно від будови самої кліпси – вони поділяються на активні та пасивні. В основному ми працюємо системами In-Ovation Dentsply Sirona (США) з активною кліпсою, або Damon (США) з пасивною кліпсою. Окреме місце займають брекет-системи Damon Insignia, що індивідуально виготовляються.
- Металеві брекет-системи
Напевно, найпопулярніший різновид брекетів. Вважаються найнадійнішими та практичнішими, що в сукупності з доступною вартістю дає їм низку переваг. Дужки в таких брекетах фіксуються металевими або еластичними лігатурками, колір яких можна вибирати на власний розсуд, щоб урізноманітнити лікування брекет-системою.
- Керамічні та сапфірові брекет-системи
Ці брекет-системи відносяться до естетичних завдяки своїм властивостям. Керамічні брекети можуть бути білими, біло-прозорими та повністю прозорими, сапфірові ж брекети завжди повністю прозорі. Різниця між ними полягає у матеріалі, з якого вони виготовлені – керамічна маса або штучний сапфір. І в одному, і в іншому вигляді брекет-систем, дужка кріпиться в пазі брекету за допомогою прозорих або кольорових еластичних лігатур або металевих лігатур. За своїми механічними властивостями обидві системи дуже схожі і не мають значних відмінностей у термінах лікування.
Якщо Ви схиляєтеся саме до естетичної брекет-системи, обидва варіанти будуть гарні, а наш лікар-стоматолог-ортодонт допоможе вибрати Вам найкращий варіант. Також вартість лікування на естетичні варіанти не сильно відрізняється від металевих брекетів, тільки за рахунок різниці вартості самих матеріатів. Таким чином Ви можете отримати лікування керамічними або сапфіровими брекетами за абсолютно доступною ціною.
- Лінгвальні брекети
Цей вид брекетів теж можна віднести до естетичних, оскільки вони розташовані на внутрішній поверхні зубів і не помітні для оточуючих. Лінгвальні брекети також можуть бути самолігуються або лігатурними. Це можуть бути або стандартні брекет-системи, або системи Incognito, що індивідуально виготовляються, де кожен брекет відливається саме під Ваші зуби. За принципом дії, лінгвальні брекети не сильно відрізняються від вестибулярних, в них так само діє елементом є ортодонтичні дуги.
- Мікроімпланти
У сучасній ортодонтії все частіше і частіше використовуються мікроімпланти – маленькі гвинтики, які безболісно вкручуються в кісткову тканину на термін ортодонтичного лікування. Одним із основних питань у вирівнюванні зубів є питання опори. І мікроімпланти легко допомагають його вирішити. Сам мікроімлант після вкручування нерухомо стоїть у кістковій тканині і, спершись на нього, лікар стоматолог-ортодонт може рухати зуби в потрібному напрямку. Мікроімпланти в ряді випадків є незамінними помічниками і можуть значно полегшити та прискорити термін лікування.
Часто, пацієнти з побоюванням ставляться до процедури встановлення мікроімплантів, хоча насправді ця процедура є повсякденною і абсолютно безболісною. За часом займає лише кілька хвилин і не тягне за собою дискомфорту та ускладнень.
- Трейнер Myobrace
Myobrace – це система спеціальних кап – трейнерів, які застосовуються у різних віках, в основному для відновлення правильного функціонування м’яких тканин ротової порожнини та усунення шкідливих звичок. Трейнер Myobrace добре зарекомендував себе як у всьому світі, так і в нашій країні. Їх функціональний вплив дозволяє ефективно нормалізувати тонус та тиск м’язів язика, губ, щік, функцію ковтання, носового дихання та багато іншого. Це у свою чергу дає відмінну можливість зубощелепної системи самостійно правильно розвиватися у потрібному напрямку, без застосування активних механічних впливів. При правильному використанні трейнерів Myobrace, у поєднанні з дихальними вправами та міогімнастикою вдається досягти відмінних результатів усунення ортодонтичних проблем. Трейнери Myobrace стандартні, підбираються в залежності від віку та типу прикусу.
У стоматології Поллукс ми завжди отримуємо відбитки щелеп, для ідеального підбору трейнера, а також навчаємо всім необхідним процедурам, щоб лікування цими функціональними апаратами було максимально ефективним.
- Еластопозиціонери
Еластопозиціонери або еластоелайнери – це окремий вид кап, для усунення неправильного прикусу та вирівнювання зубів. Є гарною альтернативою брекет-систем. Еластопозиціонери – це двощелепні капи, виготовлені із спеціального силікону. Після отримання відбитків стоматологом моделі Ваших зубів передаються на діагностику в лабораторію. Після цього виконується Set-Up Ваших зубів на робочих моделях. Тобто, Ваші зуби виставляються рівно у правильному співвідношенні і за цими рівними зубами виготовляється капа. Ви одягаєте капу і злегка прикусуєте її, таким чином силікон відтягує кожен зуб у правильну для нього нішу. Завдяки запатентованому німецькому силікону дія таких кап дуже ефективна. До плюсів також можна віднести вартість і час використання апарату – 2 години вдень і на ніч. А також такий метод вирівнювання є абсолютно непомітним.
- Прозорі капи Invisalign, EasyAlign, EasyBite
Останнім часом прозорі капи для вирівнювання зубів набувають все більшої і більшої популярності. Принцип дії цих кап полягає у поступовому переміщенні групи зубів кожною новою капою. Ви одразу маєте можливість спостерігати кінцевий результат лікування та при необхідності вносити корективи. Елайнери прозорі, майже непомітні на зубах. Знімаються на момент чищення зубів та прийому їжі. Кожні 2 тижні Ви одягаєте наступну капу, яка проводить подальше вирівнювання. До плюсів лікування елайнерами можна віднести їх непомітність, найкращу гігієну порівняно з брекетами, а також можливість дистанційного лікування та більш рідкісного відвідування стоматолога.
Зараз на ринку існує величезна різноманітність різних систем елайнерів: Invisalign, EasyAlign, EasyBite, Orthosnap та інші. Не завжди найпопулярніші та найдорожчі означають – найкращі та ефективніші. Ми працюємо з трьома найвідомішими в Україні виробниками елайнерів та допоможемо Вам обрати найефективніший та найдоступніший варіант!
- Лікування хропіння
- Лікування бруксизму
Бруксизм – це явище, що характеризується скреготінням зубами, що викликає підвищений м’язовий тонус, а також суглобові проблеми, патологічну стирання зубів, захворювання пародонту та багато іншого. Існує ряд причин, які можуть викликати це захворювання, серед них до основних можна віднести психологічний фактор, неврологічний фактор і, звичайно, стоматологічний. Правильне встановлення причини бруксизму є запорукою успішного лікування. Сам бруксизм, як патологічне явище, потрібно обов’язково лікувати, т.к. його наслідки можуть призвести до низки серйозніших захворювань порожнини рота.
Основним стоматологічним чинником виникнення бруксизму є неправильний прикус, наявність передчасних (суперконтактів) при оклюзії чи артикуляції – рухах нижньої щелепи. Так само бруксизм може виникати внаслідок втрати зубів і тривалому незаміщенні дефекту зубного ряду, коли відбуваються вторинні зубощелепні деформації та навантаження нерівномірно розподіляється по зубному ряду. Усі причини виникнення бруксизму необхідно усувати в найкоротші терміни із застосуванням сучасних методів діагностики та комплексного плану лікування. Мінімальним симптоматичним лікуванням є виготовлення спеціальних кап, які захищатимуть зуби від прання та врівноважуватимуть жувальні навантаження.
Ми використовуємо всі найсучасніші методи діагностика і застосовуємо лише комплексний підхід у плані лікування, що дозволяє комплексно позбутися цього патологічного явища.
- Суглобові капи та депрограматори
Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба все частіше зустрічаються серед захворювань порожнини рота сучасної людини. Симптомами таких захворювань можуть бути зигзагоподібний рух нижньої щелепи при відкриванні рота, хрускіт і клацання в області скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), біль в області вуха, скроневий біль, підвищений тонус жувальної мускулатури та ін. Основною причиною таких явищ знову ж таки не є , оклюзія та артикуляція нижньої щелепи, що виникають внаслідок неправильного розвитку зубощелепної системи, нестачі місця для прорізування зубів мудрості, вторинних зубощелепних деформацій, неправильного протезування та ін. Завдання лікаря-стоматолога виявити всі причини захворювань ефективно їх усунути. Саме тому, в нашій стоматології ми широко використовуємо суглобові капи і депрограматори, які дозволяють вивести нижню щелепу в нейтральне, комфортне для неї положення, усунути підвищений м’язовий тонус, визначити оптимальну оклюзійну площину, нормалізувати положення суглобових головок і зв’язкового апарату СНЩС. Ми завжди вирішуємо проблему комплексно та гарантуємо успішне лікування захворювань СНЩС.
- Ретенційні апарати
В результаті ортодонтичного лікування іноді виходить домогтися значного переміщення зубів. Таке переміщення спричиняє реорганізацію кісткової тканини і м’яких тканин, що оточують зуби, а іноді і зміщення нижньої щелепи, що потребує тривалої перебудови м’язової пам’яті. Для стабілізації ортодонтичного лікування використовують ряд ретенційних апаратів – ортодонтичних ретейнерів. З них можна виділити два основні види: знімні та незнімні.
Знімні ортодонтичні ретейнери охоплюють весь зубний ряд. Можуть бути у вигляді ортодонтичної пластинки з вестибулярною дужкою або у вигляді прозорої капи, схожої з капами для вирівнювання зубів. Виготовляються вони індивідуально для кожного пацієнта за моделями зубів, відразу після ортодонтичного лікування та утримують зуби саме в тому положенні, на якому було завершено ортодонтичне лікування.
Незнімні ретейнери є плетеним ортодонтичним дротом, який індивідуально згинається і клеїться до зубів з внутрішньої сторони. Найчастіше це передні відділи щелеп, а саме з ікла до ікла – на 6 зубів. Плюсом таких ретейнерів є постійне їх носіння в ротовій порожнині, мінусом – охоплення зубного ряду частково. Часто незнімні ретейнери комбінуються зі знімними, що спрощує їх використання. У будь-якому випадку, вид ретенційного апарату та терміни його носіння залежать від кожного індивідуального випадку і підбираються спільно з лікарем-стоматологом ортодонтом. Ми рекомендуємо ретенційні апарати у всіх випадках після проведення активного ортодонтичного лікування, а також контролюємо стабільність ретенційного періоду.
- Гігієна при носінні брекет-систем
Одним із найважливіших аспектом при лікуванні на брекет-системах є якісна та повноцінна гігієна порожнини рота. Наявність брекетів ускладнює очищення зубів, але робить її неможливою. В результаті поганої гігієни порожнини рота можуть розвиватися демінералізація зубів, що спричиняє розвиток карієсу, а також запалення ясен, яке спричиняє пародонтальні захворювання. Саме тому ми приділяємо гігієні порожнини рота при носінні брекетів особливе значення: обов’язково навчаємо правильному чищенню зубів, допомагаємо з підбором засобів гігієни та паст для чищення. Завжди контролюємо гігієну в ході лікування брекет-системою та по потребі проводимо професійне зняття зубних відкладень.
Запишіться на прийом
Своєчасне звернення до фахівця дозволить вам уникнути тривалого та дорогого лікування.
Дякую за довіру!