Терапевтична стоматологія – розділ стоматології, який включає профілактику захворювань ротової порожнини, а також лікування таких захворювань, як карієс, пульпіт, періодонтит, пародонтит, пародонтоз, некаріозні ураження зубрів захворювання слизової оболонки порожнини рота та інші.
- Профілактика стоматологічних захворювань
Попереджений значить озброєний. Що ж робити, щоб запобігти таким захворюванням порожнини рота, як карієс, пульпіт, періодонтит, гінгівіт, патологічне стирання зубів, захворювання скронево-нижньощелепного суглоба та багато інших?
Питання досить широке, але на нього можна знайти спільну відповідь – своєчасне відвідування лікаря-стоматолога. Адже саме лікар-стоматолог допоможе визначити існуючу проблему, усунути її, навчити правильній гігієні ротової порожнини, провести повноцінну діагностику, оцінити стан прикусу, оклюзії та артикуляції і зробити так, щоб проблема не виникала повторно.
Ідеальна стоматологія – профілактична стоматологія. Багато західних країнах високо розвинена культура профілактичної стоматології. Своєчасне відвідування стоматолога є нормою, а такі поняття, як карієс зустрічається рідко, і є досить серйозною проблемою. Не кажучи вже про інші захворювання ротової порожнини.
Все досить просто. Майбутні батьки, приходячи на плановий прийом до стоматолога, де стоматолог розповідає, які профілактичні заходи варто вживати для правильного розвитку зубощелепної системи плода, на що варто звертати увагу після народження дитини, як доглядати молочні зуби, коли показати дитину до стоматолога. Таким чином, для дитини з дитинства не існує страху перед походом до стоматолога, і такі візити є нормою. Стоматолог навчає дитину та її батьків правильної гігієни порожнини рота. На контрольних оглядах лікар-стоматолог контролює рівень гігієни порожнини рота та наявність тих чи інших патологій розвитку зубощелепної системи.
Така культура відвідин стоматолога розвивалася поколіннями.
У нашій країні ми маємо дещо іншу картину. І виправляти її потрібно в першу чергу, починаючи з себе.
Відвідування стоматолога один раз на півроку повинно бути нормою, тому що навіть при ідеальній гігієні ротової порожнини в домашніх умовах, є ділянки, які можна очистити тільки при професійній гігієні на прийомі у стоматолога.
Це доцільно з економічної погляду, т.к. профілактика коштує в рази дешевше за лікування.
Ми дбаємо про Ваші зуби і хочемо, щоб у Вас було якнайменше стоматологічних проблем. Саме тому плановий огляд кожні півроку ми проводимо абсолютно безкоштовно. Виявіть турботу про свої зуби та радуйте світ Вашою прекрасною усмішкою щодня!
- Професійне чистка зубів
Професійна гігієна ротової порожнини
Це комплекс оздоровчих процедур, спрямованих на видалення м’яких та твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скейлера, апарату Air Flow, полірувальних ковпачків, штрипс та зубної нитки.
Ця процедура важлива для збереження здоров’я порожнини рота та попередження основних стоматологічних захворювань знижуючи ризик виникнення карієсу та його ускладнень на 80%. Ніяка інша профілактика в медицині не дає такого результату.
У нашій клініці професійна гігієна обумовлена тим, що комплекс заходів підбирається індивідуально з нанесенням індикатора нальоту для проведення максимально ефективної гігієни порожнини рота пацієнта.
Кількість та якість нальоту можна визначити за допомогою індикатора нальоту (рідини, таблетки).
Принцип дії: харчові барвники, що входять до складу засобу, забарвлюють наліт у той чи інший колір (залежить від щільності та старості нальоту), що дозволяє визначити ділянки зубного ряду.
- Зняття зубного каменю – ультразвукова чистка зубів
Зняття зубного каменю за допомогою ультразвукового скейлера – це найбільш ефективний та атравматичний спосіб видалення твердих зубних відкладень за допомогою коливальних рухів насадки, високої частоти (від 25 до 50кГц) та надходження води.
Запишіться на прийом
- Чистка зубів Air-Flow
Air-Flow – це очищення зубів, переважно від м’якого зубного нальоту, спеціальним апаратом, який генерує струмінь повітря, води та спеціального порошку високого тиску. Процедура Air-Flow також відома, як чистка содою. На сьогоднішній день препарати соди все рідше використовуються в процедурі Air-Flow через великий розмір частинок соди, а також гострих країв самих частинок. Таким чином, содові порошки мають високу абразивність, добре прибирають наліт, але можуть пошкоджувати поверхню емалі, використовуються тільки для поверхневих поверхонь зуба і недостатньо добре полірують поверхню зуба. Наші лікарі в більшості випадків використовують порошки на основі трегалози для очищення надяснових поверхонь – вони мають меншу абразивність ніж препарати соди, їх частки (65 мкм) не мають гострих країв, таким чином зменшується ризик травмування твердих тканин зуба. Для очищення та ідеального полірування підясенних поверхонь використовуємо порошки на основі дисахаридів, які мають мінімальний розмір часток (30 мкм), не травмують м’які тканини, повністю розчиняються в ротовій рідині, мають солодкий присмак.
- Зняття нальоту, полірування зубів
Полірування зубів спеціальними пастами необхідне, щоб надати емалі блиску і гладкості, тим самим попередити подальшу адгезію нальоту – при цьому наліт осідатиме повільніше і слабше.
Існує низка вимог до полірувальних пастів. Одні з них повинні мати більшу абразивність і краще знімати твердий наліт, інші – мінімальної, для ідеального полірування.
Ми обираємо лише найкращі матеріали, представлені на стоматологічному ринку, та гарантуємо якість та тривалість результату наших процедур!
- Лікування карієсу – пломбування зубів
У зв’язку з недостатньо гарною гігієною порожнини рота, індивідуальними особливостями, такими як реологічний склад слини, ендемічна зона проживання, шкідливі звички, скупченість зубів, генетична схильність та ін., наші зуби можуть бути уражені таким захворюванням як карієс. Карієс зубів викликається бактеріями ротової порожнини, які за наявності відповідних вуглеводів, переробляють їх і виділяють кислоту. Ця кислота своєю чергою роз’їдає тверді тканини зуба – емаль і дентин. Таким чином у зубі формується порожнина, яка заповнюється бактеріями та поступово збільшується, у міру їх розмноження та надходження відповідних вуглеводів. Зазвичай такі порожнини закриті і самостійно вилікувати карієс неможливо, за винятком початкового карієсу, коли достатньо провести ремініралізуючу терапію.
У таких випадках лікарем-стоматологом проводиться препарування каріозної порожнини, ізоляція зуба від попадання слини, спеціальним наконечником з бором забираються уражені тканини зуба, які вже насичені бактеріями. Формується оптимальна порожнина для встановлення пломби. Проводиться антисептична обробка підготовленої порожнини. Далі порожнину обробляється спеціальним травильним гелем, який створює пори у структурі емалі та дентину. Ці пори потрібні, щоб у них проник спеціальний клей – стоматологічний бонд, який з’єднуватиме поверхню зуба з пломбувальним матеріалом.
Далі, втрачені тканини зуба заміщаються пломбувальним матеріалом.
Залежно від розташування каріозної порожнини та глибини ураження використовуються різні пломбувальні матеріали. Одні з них мають кращу фіксацію, інші – кращу естетику, треті – найбільш міцні. У будь-якому випадку нашими фахівцями враховуються всі індивідуальні фактори, особливості та вимоги кожного пацієнта. Всі пломбувальні матеріали та адгезивні системи, що використовуються у нашій стоматології, мають відповідні сертифікати якості, а лікування проходить безболісно, із застосуванням сучасних місцевих анестетиків. Майже завжди на зуби накладається коффердам – для ізоляції зуба від слини і ясенної рідини, щоб мінімізувати ризик виникнення вторинного карієсу (карієс який може розвиватися під пломбою). Методика препарування каріозної порожнини – мінімально інвазивна, тобто ми залишаємо максимум власних тканин зуба, що дозволяють зробити сучасні матеріали. Ми гарантуємо якість усіх наших робіт, оскільки дбаємо про Ваші зуби та цінуємо свою репутацію!
- Лікування каналів зуба – ендодонтія
Наші зуби анатомічно складаються і коронки та коріння. Усередині зуба, під твердими тканинами, знаходиться пульпа зуба – судинно-нервовий пучок, який іннервує зуб та здійснює трофіку зуба зсередини. Внаслідок карієсу або інших патологічних явищ, коли на пульпу впливають різноманітні подразники, ми можемо отримати таке захворювання, як пульпіт. Пульпіт – це запалення пульпи зуба. Він може бути гострим і хронічним і по-різному виявлятися. Але лікування пульпіту в кожному випадку полягає в ендодонтичному лікуванні – видаленні нерва та судинного пучка коронки та коріння зуба з подальшим пломбуванням каналів зуба. Метою лікування є повна антисептична обробка каналів, таким чином, щоб інфекція не могла поширюватися за верхівку коріння та провокувати запальний процес кісткової тканини в цій галузі – періодонтит.
У лікуванні пульпіту ми приділяємо велику увагу кожному етапу – розробці кореневих каналів, антисептичної обробки та пломбування, т.к. кожен із цих етапів значно впливає кінцевий результат.
Лікування пульпіту, залежно від індивідуальних особливостей, може проходити один або кілька прийомів.
У стоматології Поллукс ми використовуємо лише найсучасніші методи обробки та пломбування. Розробка каналів здійснюється спеціальним механічним наконечником, в антисептичній обробці застосовується широкий спектр антисептичних матеріалів у великих кількостях, а пломбування здійснюється сучасними ендодонтичними матеріалами. Ми у кожному випадку контролюємо якість виконаних робіт за допомогою прицільної рентгенографії. Від якості ендодонтичного лікування залежить, як довго прослужить пролікований зуб, чи не буде ускладнень через проникнення інфекції за верхівку кореня. Це має особливе значення, якщо зуб готується під подальше протезування – накриття коронкою або мостоподібним протезом.
Виходячи з усього вищесказаного, наш колектив хоче, щоб у Вас ніколи не виникало таких проблем як пульпіт, для цього рекомендуємо відвідувати стоматолога раз на півроку для планових оглядів. Але якщо Ви вже зіткнулися з цим захворюванням, знайте, Ви в надійних руках!
- Художні реставрації зубів
Відновлення анатомічної форми зуба з урахуванням усіх функціональних та естетичних вимог – називається художньою реставрацією зуба. Найчастіше такі реставрації застосовують у передньому відділі, де естетичні вимоги найвищі. Сучасні композитні стоматологічні матеріали дають нам можливість досягти найкращого естетичного результату в найкоротший термін. Таким чином, художні реставрації можуть бути альтернативою керамічним накладкам та вінірам і вигравати за рахунок меншої вартості, меншої інвазивності в деяких випадках, а також за рахунок термінів, т.к. робляться в один візит.
Художні реставрації можуть бути повними або частковими. Повні реставрації передніх зубів називають прямими вінірами. Ще одним плюсом прямих вінірів є те, що Ви можете безпосередньо в процесі їх виготовлення у стоматологічному кріслі коригувати колір та форму зубів, що відновлюються.
Різні стоматологічні композитні матеріали використовуються для різних потреб. У нашій стоматології є всі найсучасніші матеріали, які задовольнять найвишуканіші потреби, а також довго прослужать. Все це, разом з багаторічним досвідом наших фахівців, а також повноцінними консультаціями та рекомендаціями зроблять Вашу посмішку променистою!
- Композитні матеріали для пломбування зубів
Як згадувалося, для пломбування зубів чи виготовлення художніх реставрацій прямим методом, в стоматології використовуються спеціальні композитні матеріали. Ці матеріали різняться між собою своїми властивостями і відповідно застосовуються кожен у різних випадках та ділянках. Наприклад, в бічних ділянках використовуються матеріали, які мають найбільшу міцність і найменший ступінь усадки, т.к. вони повинні виносити великі жувальні навантаження. У передніх відділах використовують матеріали, які естетично максимально відповідають власним тканинам зубів. У пришийкових ділянках використовуються матеріали, які мають максимальний ступінь фіксації до тканин зуба, а також властивостями, які дають можливість стискатися максимально адекватно власним тканинам зуба цих ділянок.
Усі стоматологічні матеріали удосконалюються рік у рік. У продаж надходять новинки, які дедалі більше відповідають механічним та естетичним вимогам лікарів та пацієнтів. Ми стежимо за всіма новинками в сучасній стоматології та використовуємо лише найкращі матеріали. Також, наші досвідчені фахівці правильно підберуть відповідні матеріали і в разі потреби скомбінують їх, щоб термін служби виконаних робіт був максимальним, а естетика бездоганною!
- Лікування клиноподібних дефектів, ерозій зуба
Клиноподібні дефекти та ерозії зубів – це некаріозні процеси, які спричиняють спад твердих тканин зуба – емалі та дентину. Причинами виникнення можуть бути неправильний прикус та нервова напруга, які призводять до такого явища як бруксизм. В результаті бруксизму зуби витримують дуже великі жувальні навантаження. Шар емалі в пришийковій області найтонший і внаслідок таких навантажень в емалі можуть виникати мікротріщини, що в сукупності з неправильною технікою чищення зубів, застосуванням зубного порошку або високоабразивних паст для чищення зубів, вживанням в їжу продуктів, що містять велику кількість кислот, а також загальним станом організму, що призводить до таких некаріозних захворювань зуба, як клиноподібні дефекти та ерозії. Також, бруксизм супроводжується патологічною стирання зубів.
Внаслідок клиноподібних дефектів та ерозій зубів, зуби стають чутливими на різні подразники, оскільки нервові закінчення пульпи зуба, які доходять до плащового шару дентину, вже не закриті захисним шаром емалі. У дентинні канальці потрапляють бактерії та пігменти з ротової порожнини, що забарвлюють дентин.
Лікування таких захворювань починається з комплексного збору анамнезу та діагностики стану прикусу. Наші фахівці завжди проводять комплексний всебічний розбір існуючої проблеми, щоб усунути не лише слідство, а й причину її виникнення. Таким чином, цієї проблеми вдається уникнути надалі.
Закриття таких дефектів схоже на пломбування зуба, але має свої нюанси в техніці та підборі пломбувальних матеріалів. При комплексному підході, ми гарантуємо Вам порятунок від таких проблем, як клиноподібні дефекти та ерозії зубів, а також підвищеної чутливості зубів, пов’язаної з ними!
- Лікування пародонтиту та пародонтозу
Пародонт – це м’які та тверді тканини, що оповивають та утримують зуби. До них відносяться кісткова тканина альвеолярного відростка, цемент кореня зуба, кругова зв’язка зуба та ясна. Відповідно, пародонтит та пародонтоз це захворювання пов’язані зі зміною структури та функції тканин навколо зуба.
У міжнародній класифікації ці поняття об’єднані за загальним поняттям пародонтит, оскільки клінічна картина та симптоми двох захворювань багато в чому схожі. Різниця полягає в тому, що при пародонтиті превалюють запальні процеси, а при пародонтозі – дистрофічні.
Як виявляються захворювання пародонту?
1) Кровоточивість ясен
2) Рецесії ясен – її спад та оголення коренів зубів
3) Руйнування міжзубних перегородок
4) Резорбція кісткової тканини – її розсмоктування та зниження рівня
5) Освіта пародонтальних кишень
6) Рухливість зубів
Основною причиною виникнення пародонтиту є недостатньо хороша гігієна ротової порожнини, наявність над- і підясенних зубних відкладень. Також причинами можуть бути загальний стан організму, гормональні зміни, травми зубів або травматичний прикус, неякісні ортопедичні конструкції і т.д.
У кожному окремому випадку необхідно провести повноцінну діагностику, яка включає анамнез, об’єктивне обстеження, аналіз рентгенів знімків та прикусу. Встановивши причину, наші фахівці усувають саме її, що дає можливість усунути захворювання в цілому, а не лише його симптоми.
При початкових стадіях пародонтиту, викликаного недостатньою гігієною ротової порожнини, проводиться професійне зняття зубних відкладень, навчання правильної гігієни порожнини рота та підбір індивідуальних засобів гігієни. При необхідності призначається ортодонтичне лікування або заміна старих ортопедичних конструкцій. При середніх та тяжких ступенях пародонтиту проводиться комплексне лікування, яке спрямоване на усунення всіх причин, що спричинили пародонтит. Особлива увага приділяється знову ж таки гігієні порожнини рота. Проводиться зняття над- та підясенних зубних відкладень. Наші фахівці активно використовують техніку закритого кюретажу пародонтальних кишень. Для ідеального очищення пародонтальних кишень та полірування коріння зубів використовується апарат Вектор (Vector) останнього покоління. В окремих випадках ми вдається до хірургічних методів лікування захворювань пародонту. Завдяки великому спектру підручних засобів, а також комплексному підходу у лікуванні захворювань пародонту, у нас виходить зупинити запальні та дистрофічні процеси та не давати можливості їм розвиватися надалі.
Якщо у Вас є хоч один із перерахованих симптомів пародонтиту, рекомендуємо не затягуючи звернутися на консультацію до стоматолога, оскільки ці процеси є незворотними. Ми завжди допоможемо визначити та усунути причину захворювання, щоб вона не турбувала Вас надалі.
- Вектор-терапія
Методика очищення пародонтальної кишені апаратом Vector розроблена німецькою компанією Durr Dental і найкраще зарекомендувала себе протягом багатьох років застосування. Методика Вектор-терапії полягає у щадному безболісному очищенні пародонтальних кишень від підясенних зубних відкладень, які містять безліч патогенних бактерій, що руйнують кругову зв’язку зуба та кісткову тканину. Резонансне кільце апарату разом із спеціальними насадками та рідиною Vector Fluid Polish створюють коливання певної частоти в парадонтальній кишені, що дає можливість повністю видалити підясенний зубний камінь та ідеально заполірувати корінь зуба. Таким чином усувається основний фактор розвитку та прогресування пародонтиту. Після первинної Вектор-терапії необхідно провести повторний підтримуючий сеанс через 3 місяці. Надалі достатньо проводити Вектор-терапію раз на півроку разом із плановими оглядами та професійною гігієною порожнини рота.
У зв’язку з тим, що захворювання пародонту є досить частими, а потреба використання апарату Vector досить висока, ми встановили мінімальні ціни на первинний і підтримуючий Вектор. При цьому у нашій стоматології використовується апарат останнього покоління, тільки разом з оригінальною рідиною Vector Fluid Polish.
- Зняття чутливості зубів
Підвищена чутливість зубів є досить поширеною проблемою, з якою стикаються наші пацієнти. Викликана вона може бути різними факторами, такими як некаріозні ураження твердих тканин зубів, патологічна стирання зубів, тріщини емалі зубів, вживання їжі з великим вмістом кислот, використання високоабразивних або відбілюючих паст, зубного порошку тощо. У таких випадках виникає підвищена чутливість зубів до різних подразників. Лікування проводиться усуненням причини та нанесенням на тканини зубів спеціальних десенсетайзерів, які запечатують дентинні канальці, а також зміцнюють структуру емалі зубів. Процедури абсолютно безболісні, проходять в один прийом, а при потребі повторюються, до зникнення чутливості.
- Герметизація фісур
Мінералізація твердих тканин зуба починається з горбків і закінчується фіссурами – міжгорбковими заглибленнями. Таким чином, після прорізування зуба фісури є найбільш вразливим місцем для розвитку карієсу, а враховуючи їхню анатомічну особливість – глибокі фісури, закриті фісури, не завжди є можливість їх добре вичистити.
У віці 5-6 років у ротовій порожнині дитини з’являються перші постійні зуби – перші постійні моляри. Вони виконують одну з найважливіших функцій у правильному розвитку зубощелепного апарату, витримують найбільші жувальні навантаження. Але на жаль, через несвоєчасний показ дитини стоматологу, поганої гігієни порожнини рота, ці зуби дуже часто схильні до ураження карієсом, який може дуже швидко прогресувати, давати ускладнення і привести в результаті ранньої втрати цих зубів.
Саме для цього використовується такий профілактичний метод як герметизація фісур. Методика не інвазивна чи мінімально інвазивна. Сенс її полягає в діагностиці глибоких або закритих фісур, їх антисептичній обробці та запечатуванні, таким чином, щоб вони добре прочищалися від залишків їжі. Наші фахівці проведуть процедуру герметизації фісур швидко і безболісно, а також порадують Ваших діток різними кольорами герметика на зубки.
Запишіться на прийом
Своєчасне звернення до фахівця дозволить вам уникнути тривалого та дорогого лікування.
Дякую за довіру!