До цього розділу хірургічної стоматології відноситься встановлення зубних імплантатів, а також підсадка кісткової тканини і пластику м’яких тканин з метою подальшого відшкодування дефектів зубного ряду.

- Загальна інформація

  На сьогоднішній день усі знають про зубні імплантати, також знають, що їх буває безліч і часто з цієї кількості складно вибрати оптимальний варіант. Ще багато хто сумнівається, що краще, імплантація і протезування на імплантаті або класичне знімне або незнімне протезування.

  Спробуємо з цим розібратися і почнемо з того, кому показані зубні імплантати. Вони показані всім людям, які мають дефекти зубних рядів. В результаті втрати зуба, починаються вторинні зубощелепні деформації – зміна положення зубів, що стоять поруч, і зубів антагоністів. Навантаження перерозподіляється неправильно по зубному ряду, часто людина змушена жувати тільки на один бік, що тягне за собою низку подальших ускладнень – суглобові та м’язові проблеми, патологічна стирання зубів, захворювання пародонту та ін. Чим раніше буде встановлений імплантат на місце відсутнього зуба і чим раніше буде відновлено жувальну ефективність у цій ділянці – тим краще.

  Що стосується вибору між мостоподібними протезами – містками і імплантатами, тут варто враховувати те, що під мостоподібні протези необхідно обробляти зуби, що стоять поруч, іноді депульпуючи їх. Також ці зуби візьмуть на себе частину жувального навантаження відсутнього зуба, що не є найкращим варіантом. Вартість такого лікування не завжди буде нижчою від вартості імплантації з протезуванням, але біологічна доцільність буде однозначно меншою. Тривале заміщення дефектів зубного ряду знімними ортопедичними конструкціями – метеликами теж не бажано, тому що ця шкіра не потрібна. все навантаження від такого протезу йде на слизову та альвеолярний відросток, тим самим стимулюючи його атрофію. Те саме стосується і випадків, якщо немає більше одного зуба або зуби відсутні зовсім.

  Як правильно підібрати імплантат? Тут варто враховувати низку факторів. Більшість сучасних імплантатів досить добре приживаються та мають низький рівень відторгнення. Відсотковість приживання становить від 95% до 99% залежно від виробника. Звичайно ступінь приживання бюджетних імплантатів і дорожчих варіантів різняться. Але зараз йдеться про первинне приживання. Якщо ж говорити про реальні терміни служби імплантатів, то дорожчі варіанти беруть гору.

  На перше місце у виборі імплантатів варто ставити лікарський фактор, адже встановлення зубного імплантату – це лише перший етап, хоч і важливий. Далі слідує протезування на імплантаті, яке має не менше значення, ніж перший етап. Від узгодженості дій хірурга-стоматолога та стоматолога-ортопеда, від правильного вибору та позиціонування імплантату та від правильного вибору та встановлення ортопедичної конструкції в основному залежить успіх та подальший термін служби імплантатів. Саме тому в нашій клініці проводиться ретельна діагностика перед імплантацією. Дії всіх фахівців узгоджені, а хірург та ортопед беруть участь у всіх процесах імплантації та протезування. Це головний ключ до успішного результату.

  Що стосується безпосередньо вибору бренду та моделі імплантату – тут Вам допоможуть розібратися наші фахівці. Імплантати певного цінового сегмента приблизно однакові за якістю та строками служби. Але ми вибрали найкращі для Вас із кожного сегменту, виходячи з багаторічного досвіду наших фахівців. Також ми даємо гарантію на приживання імплантату. На окремі види імплантатів гарантія на довічна приживання!

- Види імплантів

 

  Вибір імплантатів на сьогоднішній день дуже великий. Існує безліч більш менш відомих брендів. У цьому розділі ми зупинимося детальніше на тих брендах та видах імплантатів, які використовуємо у нашій клініці.

  Бюджетний сегмент: B&B та MegaGen

  Середній сегмент: Straumann SLA

  Преміум сегмент: Nobel, Straumann SLActive

  Почнемо з найбільш доступного сегмента, в який потрапляють італійські імплантати B&B і південнокорейські імплантати MegaGen.

  B&B Dental – найпопулярніші імплантати італійського виробництва. Зарекомендували себе відмінною приживання, великим вибором імплантатів для роботи з різними типами кісткової тканини, а також великою кількістю ортопедичних конструкцій для подальшого протезування.

  MegaGen – популярний південнокорейський бренд імплантів, який також славиться своєю гарною приживаністю та великим вибором імплантатів та ортопедичних складових для різних клінічних ситуацій.

  Оскільки цінова політика та гарантії на обидві системи однакові, а так само однакові, визначити який саме тип імплантатів вибрати з цих двох брендів допоможуть лікарі стоматолог-хірург та стоматолог-терапевт після проведення консультації та діагностичних процедур.

  До середнього цінового сегменту ми відносимо імплантати Straumann лінійки SLA.

  Straumann – всесвітньо відомий швейцарський бренд зубних імплантатів, який славиться своєю надійністю та постійним удосконаленням технологій виробництва імплантатів. Система фіксації абатменту до імпланту найкраще зарекомендувала себе на практиці, особливо через термін служби імплантатів та віддалені результати лікування.

  Straumann SLA – це перевірена роками система, яка є золотою серединою в імплантації з гарантією довічної на імплантат.

  До імплантатів преміум сегмента, що встановлюються в нашій клініці, варто віднести швейцарські бренди Nobel і Straumann лінійки SLActive. Це перевірені імплантати бездоганної якості з приживання близькою до 100%, довічною гарантією на імплантати та мінімальним ризиком негативних віддалених результатів.

- Етапи імплантації та протезування

Заміщення відсутнього зуба чи групи зубів поділяється на кілька етапів:

1) Консультація. Ви приходите на огляд, де лікар-стоматолог визначає всі складові Вашої порожнини рота – рівень гігієни, наявність каріозних порожнин, захворювань пародонту тощо. Враховуються усі складові, т.к. вони матимуть важливе відношення до подальших етапів імплантації та протезування.

2) Діагностика. Проводиться повноцінна діагностика з урахуванням усіх індивідуальних особливостей кожного пацієнта, аналіз комп’ютерної томографії, прикусу та артикуляції. Визначаються оптимальні види зубних імплантатів та конструкцій для подальшого протезування.

3) Здійснюється повна санація порожнини рота – проводиться зняття зубних відкладень, лікування всіх запальних та каріозних процесів ротової порожнини.

4) Процес імплантації. Проводиться абсолютно безболісно, ​​найчастіше під місцевою анестезією. Проводиться розріз слизової оболонки в ділянці відсутнього зуба. Далі, за допомогою спеціального наконечника та свердл формується ложе для встановлення майбутнього імплантату. За допомогою спеціального ключа проводиться встановлення імплантату. Далі шахта імплантату закривається спеціальною заглушкою, або формувачем ясен або тимчасовим абатментом. Десна ушивається. Пацієнту надаються рекомендації. Через 1-2 тижні пацієнт приходить на контрольний огляд та зняття швів. Далі йде процес інтеграції імплантату – його зрощення із кістковою тканиною. Цей процес триває по-різному, залежно від стану кісткової тканини, ділянки, що імплантується, а також, від самого імплантату. У ряді випадків здійснюється одноетапна імплантація із встановленням тимчасової коронки.

5) Відкриття імплантату та встановлення формувача ясен. Якщо імплантація проводиться класичним способом, у кілька етапів – після повної інтеграції імплантату, в середньому це 6 місяців для верхньої щелепи та 4 місяці для нижньої, проводиться відкриття імплантату, викручується заглушка, а на її місце встановлюється формувач ясен. Цей етап необхідний для формування краю слизової оболонки біля імплантату, який забезпечить найкращий гігієнічний догляд за імплантатом та максимальний естетичний результат. Формувач ясен встановлюється загалом на 14 днів.

6) Протезування на імплантаті. Замість формувача ясен на імплантат встановлюється спеціальний абатмент – основа під коронку та проводиться фіксація самої коронки. Існує 2 типи фіксації коронки на імплантаті – цементна та гвинтова. Гвинтова фіксація має однозначну перевагу перед цементною, т.к. ризик виникнення рецесії ясен, переімплантитів значно менше.

- Синус-ліфтинг та пластика кісткової тканини

  Перед імплантацією завжди проводиться повноцінна діагностика, одним із методів якої є конусно-променева комп’ютерна томографія. Завдяки цьому методу хірург-стоматолог визначає місце постановки майбутнього імплантату, а також рівень та обсяг кісткової тканини у цій ділянці. Найчастіше, при тривалій відсутності зубів, кісткова тканина в цих ділянках сильно атрофується, таким чином її об’єму недостатньо для встановлення навіть найменших зубних імплантатів. У таких випадках проводиться кісткова пластика в цих ділянках – додається недостатній обсяг кісткової тканини. Ця кісткова ткати може бути як штучною, так і власною. Якщо кісткової тканини не вистачає незначно, можна проводити кісткову пластику одномоментно з установкою імплантату. Якщо обсяг кісткової тканини необхідно значно збільшувати – спочатку йде кісткова пластика, через 4-6 місяців в ділянці, де вона проводилася, формується повноцінна кісткова тканина і можна проводити імплантацію.

  У зв’язку з анатомічними особливостями будови верхньої щелепи, а саме наявністю пазухи гайморової, операція підсадки кісткової тканини в таких ділянках називається синус-ліфтинг. Полягає вона в тому, що створюється доступ до дна пазухи гайморової, слизова оболонка дна пазухи відшаровується і в цю ділянку підсипається кісткова тканина. Синус-ліфтинг може бути закритий – коли об’єм тканини невеликий, і можна зробити її підсадку через лунку для майбутнього імплантату з одночасною його установкою. Відкритий синус-ліфтинг необхідний при нестачі великого об’єму кісткової тканини – в цьому випадку хірург відшаровує ясна і створює доступ до дна верхньощелепної пазухи із зовнішнього боку, проводиться відшарування слизової оболонки пазухи і підсадка потрібного об’єму кісткової тканини. Усі операції з кісткової пластики проходять абсолютно безболісно. Ми гарантуємо нашим пацієнтам успіх таких операцій та приживаність кісткової тканини.

- Варіанти протезування на імплантатах

  Після інтеграції імплантату настає наступний етап – протезування на імплантатах. Існує два основних типи протезування – незнімне та умовно знімне.

  Незнімне протезування на імплантатах – це переважно коронки, рідше – мостоподібні протези. Таке протезування можливе за відсутності одного зуба або кількох включених дефектів. Коронки на імплантатах можуть бути металокерамічними, цирконієвими, цільно-керамічними. За способом фіксації вони поділяються на коронки на цементній фіксації та на гвинтовій фіксації.

  Однозначну перевагу мають безметалові коронки на гвинтовій фіксації як за рахунок своїх естетичних властивостей, так і за рахунок свого прилягання до абатменту імплантату. Коронки на гвинтовій фіксації фіксуються до абатменту за допомогою спеціального гвинта, таким чином їх можна у разі потреби поміняти, а відсутність цементу мінімізує ризик виникнення периімплантитів.

  Умовно-знімне протезування на імплантатах здійснюється за відсутності великої кількості зубів, або за їх повної відсутності. У разі на імплантати встановлюються спеціальні замки, яких у подальшому кріпиться ортопедичний протез.

  Ми завжди прагнемо максимальної якості наших робіт, тому працюємо тільки найкращими матеріалами і формуємо доступну цінову політику, щоб якість і результати лікування радували вас довгі роки.

- Показання та протипоказання до імплантації

Показаннями до імплантації є часткова або повна відсутність зубів.

Протипоказання можна поділити на абсолютні та умовні. До абсолютних протипоказань можна віднести загальні патологічні стани організму, такі як:

– захворювання крові або незгортання крові

– злоякісні пухлини

– імунодефіцит

– декомпенсований цукровий діабет

До відносних протипоказань варто віднести:

– вік до 18 років

– вагітність та лактація

– запальні процеси порожнини рота та органів дихання

– куріння

У процесі збору анамнезу та діагностики наші фахівці встановлюють наявність тих чи інших протипоказань, інформують про них і по можливості повністю їх усувають.

Запишіться на прийом

Своєчасне звернення до фахівця дозволить вам уникнути тривалого та дорогого лікування.
Дякую за довіру!