fantasy-2748828_1920

Карієс зубів: причини, види, лікування та профілактика

Карієс – найпоширеніше захворювання зубів, як у дітей, так і у дорослих. Саме через ускладнення карієсу, таких як пульпіт та періодонтит найчастіше виникає зубний біль. Карієс спостерігається у 12%-15% дітей віком до трьох років, у 82%-95% підлітків, які досягли п’ятнадцятирічного віку та у 97,7% дорослого населення. Щоб розуміти, як уникнути виникнення цієї недуги, розглянемо причини її появи.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КАРІЄСУ

– бактеріальний наліт, що збирається на зубах при неякісній гігієні порожнини рота, короткочасному та неповноцінному чищенні зубів та міжзубного простору;

– їжа, що містить продукти з великою кількістю вуглеводів та цукрів, газовані напої, недостатня наявність у раціоні свіжих фруктів та овочів;

– низький вміст фтору у харчовій воді;

– склад слини та бактеріальної флори;

– структурні особливості зуба (його форма, гладкість, наявність ямок), хімічний склад зуба та генетичні фактори.

СТАДІЇ КАРІЄСУ

Ми можемо спостерігати чотири стадії карієсу:

– На початковій стадії на зубі з’являються світлі місця демінералізації;

– поверхневий карієс характерний ураженням емалі, емаль перестає бути гладкою;

– при середньому карієсі порушується не тільки емаль, а й шар дентину (основної тканини зуба), що лежить під емаллю, з’являється неглибока порожнина;

– при глибокому карієсі запалення поширюється далі, що тягне за собою розвиток різних ускладнень, що супроводжуються сильним болем, руйнування, а при відсутності необхідного лікування та втрату зуба.

Залежно від місця розташування каріозної ділянки зуба карієс буває пришийковий, фісурний, апроксимальний.

 ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ

Щоб пацієнт відчував комфорт і відчував біль, робиться анестезія, потім зуб ізолюється від потрапляння вологи коффердамом. Після цього відбувається видалення ураженого карієсом дентину. Після чого порожнина обробляється антисептичними препаратами, висушується, встановлюється спеціальна подушка, що містить кальцій і тимчасова пломба. Під час другого візиту, якщо карієс не встиг дати ускладнення, після підбору кольору встановлюється постійна полімерна композитна пломба. При необхідності, при глибокому карієсі, для оцінки глибини ураження робиться знімок зуба. Потім здійснюється шліфування та полірування, в результаті чого зуб знову набуває природної форми, відновлюється його функціональність.

ЧИ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ КАРІЄС БЕЗ БОРМАШИНИ?

Відповідь на це питання дозволяє зрозуміти всю важливість необхідності профілактичного огляду зубної порожнини лікарем-стоматологом, який необхідно проводити один раз на півроку. Справа в тому, що на початковій стадії карієсу втручання бормашини в процес лікування не потрібно, достатньо буде наситити зубну емаль фтором і кальцієм.

Всі інші види карієсу вимагають видалити всі уражені тканини зуба та відновити природний зовнішній вигляд зуба, його форму та колір шляхом пломбування.

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ

Дуже важливо приділяти велику увагу профілактиці карієсу. Необхідно привчати дітей правильно та якісно чистити зуби, користуватися всіма засобами захисту та гігієни для ротової порожнини. Правильно харчуватися, їсти менше м’яких вуглеводомістких продуктів, а також продуктів з підвищеним вмістом цукру, більше вживати сирих твердих овочів і фруктів, а також морепродуктів.

Якщо в питній воді недостатньо фтору, потрібно використовувати спеціальні зубні пасти для зміцнення зубної емалі або ополіскувачі для зубів.

Скоротити вживання газованих напоїв. Не вживати в їжу занадто холодні або гарячі продукти, які можуть сприяти появі мікротріщин в зубах, а ті, у свою чергу, перетворяться на місця проникнення бактерій.

Радимо проходити регулярний (раз на шість місяців для дорослий та раз на три – чотири місяці у дітей) огляд у стоматолога, це дозволить уникнути поява середнього та глибокого карієсу, а на ранніх стадіях обійтися простим насиченням зубної емалі фтором.

ЛІКУВАННЯ КАРІЄСА В КИЄВІ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ КЛІНІЦІ «ПОЛЛУКС»

Завдяки застосуванню передових методів лікування, професіоналізму та досвіду наших лікарів лікування карієсу пройде легко і швидко, а профілактика карієсу дозволить вам забути про його існування. Крім гарантії на пломбу, гарантуємо чуйність та турботу. Бажаємо здоров’я вам і вашим зубам!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *