Ортопедична стоматологія – один із ключових розділів стоматології, який охоплює поняття правильної оклюзії та артикуляції, заміщення одного чи групи відсутніх зубів, а також естетичні питання, що виправляються шляхом використання ортопедичних конструкцій.

- Види протезування

  Протезування на зубах – це заміщення дефектів зубних рядів, а також використання спеціальних конструкцій для відновлення форми коронок зубів, у разі їх руйнування, зміни кольору та форми зубів з естетичних міркувань. Існують кілька основних видів протезування на зубах:

– незнімне протезування – сюди відносяться цирконієві коронки, керамічні коронки, метало-керамічні коронки, металеві та комбіновані коронки, метало-керамічні та безметалові мостоподібні протези, кореневі вкладки, керамічні та цирконієві накладки та керамічні вініри та керамічні вініри та керамічні вініри. Незнімне протезування можливо як на власних зубах, так і на імплантах.

– знімне протезування – це протезування такими ортопедичними апаратами, як пластмасові чи нейлонові повні чи часткові ортопедичні протези, бюгельні протези.

– умовно-знімне протезування – сюди відносять знімні ортопедичні конструкції, які фіксуються в ротовій порожнині на спеціальних замках і кріпленнях. Такі протези можуть фіксуватись як до власних зубів, так і до імплантів.

- Керамічні вініри

  Керамічні вініри – це тонкі накладки на зовнішню поверхню зубів, які виготовляються для заміщення естетичних недоліків власних зубів, зміни кольору та форми зубів, усунення незначної скупченості зубів або закриття проміжків між зубами. Для виготовлення вінірів лікар стоматолог отримує відбитки Ваших зубів, після чого вони передаються до лабораторії для проведення діагностики. За допомогою воскової (wax-up) або комп’ютерної діагностики лабораторно формуються нова форма зубів, таким чином, на наступному візиті, стоматолог може виготовити для примірки тимчасову конструкцію, яка буде прототипом Вашої майбутньої посмішки. Таку конструкцію можна коригувати як за кольором, так і формою. Також наші фахівці користуються програмним забезпеченням DSD, що дозволяє в цифровому вигляді за Вашими фотографіями визначити оптимальну форму і колір вінірів, таким чином, порівнюючи кілька варіантів, вибрати оптимальний і зменшити кількість корекцій тимчасової конструкції. Після того, як встановлено остаточну форму майбутніх вінірів, тимчасова конструкція знімається і зуби обробляються спеціальним чином, щоб отримати найбільш надійну фіксацію постійних вінірів з тканинами зуба. Ступінь обробки зубів мінімальний і залежить від індивідуального клінічного випадку. Після обробки повторно виходять відбитки та на зуби фіксується тимчасова конструкція, доки не будуть виготовлені постійні вініри. Наступний прийом лікар-стоматолог ортопед. Знімає тимчасову конструкцію, приміряє та погоджує з пацієнтів фінішний результат, після чого проводить фіксацію вінірів на спеціальний матеріал.

  Для усунення тих чи інших естетичних недоліків можна використовувати як один вінір – якщо проблема тільки в одному зубі, так і багато вінірів, частіше 12-20 для повної зміни форми та кольору зубів та посмішки загалом.

  Вініри мають однозначні переваги перед прямими композитними реставраціями за рахунок своєї естетики та довговічності. Не вимагають депульпування зубів. А лояльна цінова політика нашої стоматологічної клініки робить їх більш доступними для кожного.

- Люмініри (без обточування зубів)

  Люмініри або ультраніри – особливо тонкі керамічні накладки, які застосовуються для незначної зміни кольору та форми зубів і що найголовніше – не вимагають жодної механічної обробки зубів. Ці накладки виготовляються особливим способом, що робить їх дуже міцними. Ідеально підходять як зміни естетики посмішки загалом, так випадків зі сколами емалі окремих зубів. Використання найсучасніших технологій у виробництві ультратонких вінірів дає можливість отримати найкращий естетичний результат, а також гарантувати Вам якість усіх наших робіт за абсолютно доступну ціну.

- Керамічні коронки прес-кераміка E-max

  Безметалові коронки все більше замінюють метало-керамічний за рахунок великого ряду переваг – вони більш естетичні, викликають менше ускладнень, таких як рецесія ясен, вимагають меншої обробки власних тканин зуба, таким чином дозволяють залишати зуб живим, не видаляючи нерв; кераміка максимально схожа та біологічно сумісна з власними тканинами зуба. Виготовляються такі коронки шляхом випікання міцної керамічної маси і є дуже довговічними у використанні. Естетичні властивості такої кераміки роблять їх невідмінними від зубів.

- Цирконієві коронки

  Цирконієві коронки та містки – один із видів безметалового протезування на зубах. Виготовляються вони із спеціальних ковпачків із оксиду цирконію, шляхом їх фрезерування. Мають особливу міцність і хороші естетичні властивості. Цілком біосумісні з власними тканинами зуба, а їх товщина дозволяє обробляти зуб без його депульпації.

- Керамічні коронки на цирконієвому каркасі

  Комбінація цирконію з керамікою – оптимальний варіант, коли потрібно досягти максимальної міцності та естетики, мінімізувати ймовірність сколу кераміки. Такі коронки або містки виготовляються шляхом фрезерування спеціальних цирконієвих ковпачків з подальшим додаванням керамічних шарів для отримання ідеального естетичного ефекту.

- Керамічні накладки

  Керамічні накладки – це так зване мікропротезування, яке є альтернативою пломбам. Щодо навіть кращих пломбувальних матеріалів, такі накладки мають безліч переваг: максимально біосумісні з тканинами зуба, не дають усадки з часом, не вимагають періодичних полірувань та замін, мають надточне крайове прилягання та відмінну естетику. Сучасні технології виготовлення таких накладок дозволяють мінімально обробляти тканини зуба. Імовірність виникнення вторинного карієсу під такими накладками також мінімальна. Ще одним істотним плюсом таких накладок є їхнє лабораторне виготовлення точно, відповідно до зуба-антагоністу, даючи таким чином можливість уникнути супер контактів при змиканні зубів і при рухах нижньої щелепи. Ми надаємо підвищений термін гарантії на керамічні накладки щодо звичайних пломб.

- Цирконієві вкладки

  Цирконієві вкладки – метод внутрішньоканального протезування, який є альтернативою стандартним металевим вкладкам. Кореневі вкладки виготовляються у випадках сильного руйнування коронкової частини зуба або її повної відсутності, коли необхідно створити майданчик для фіксації ортопедичної коронки або мостоподібного протеза. Цирконієві вкладки індивідуально фрезеруються за формою розробленого кореневого каналу, мають високу точність і міцність, служать ідеальним майданчиком під безметалові коронки і містки завдяки своїм естетичним властивостям.

- Металокерамічні коронки та містки

  Один і широко відомих способів заміщення відсутньої коронкової частини зуба чи зубного дефекту – металокерамічні коронки та мостоподібні протези. Складаються вони із металевого каркасу, на який пошарово наносяться керамічні шари. Такий спосіб протезування є максимально доступним з погляду цінової політики, але поступається безметалової кераміки в естетиці, біологічній сумісності. Металокерамічні коронки та містки не рекомендується ставити на живі зуби через можливість травми пульпи зуба під час його обробки під таку конструкцію.

- Культові вкладки та штифти

  До культевих вкладок і штифтів відносяться металеві вкладки, що індивідуально виготовляються, анкерні і скловолоконні штифти. Всі вони необхідні у випадках повного або часткового руйнування коронкової частини зуба для створення додаткового майданчика для майбутньої коронки. Під кожен вид таких кореневих вкладок є відповідний спосіб обробки каналів коренів зуба. Також, залежно від кожного індивідуального випадку, доцільне використання тієї чи іншої вкладки чи штифта.

- Знімні акрилові, нейлонові протези

  У разі повної або часткової відсутності зубів одним із методів заміщення таких дефектів є акрилові (пластмасові), нейлонові протези. Такі протези фіксуються спеціальними кламерами за існуючі зуби, або якщо такі відсутні, для фіксації використовуються анатомічні особливості будови щелеп. Такі протези прийнято вважати тимчасовими, оскільки вони спираються на слизову оболонку альвеолярних відростків, тим самим стимулюючи їхню атрофію. Відповідно, такі протези вимагають періодичного коригування та перебазування. Тим не менш, вони є максимально фінансово доступними та незамінними у разі необхідності швидкого заміщення відсутніх зубів.

- Бюгельні протези

  Бюгельні протези – вид знімного чи умовно-знімного протезування дефектів зубних рядів. На відміну від акрилових та нейлонових протезів у своїй конструкції мають жорсткий металевий базис, від тіла якого відходять спеціальні кламери. За рахунок цих кламерів протез не тільки утримується в ротовій порожнині, фіксуючись за наявні зуби, але і частина навантаження також передається на опорні зуби, тим самим зменшуючи навантаження на альвеолярні відростки. Залежно від ситуації, кріплення бюгельного протеза може бути замковим, тоді в ролі опорно-утримуючих елементів виступають не кламери, а спеціальні замки і такий вид протезування можна вважати умовно-знімним. Бюгельні протези підходять у випадках, коли є достатня кількість своїх зубів для опори та фіксації. За своїми характеристиками вони кращі за акрилові протези, але все ж вважаються тимчасовим методом заміщення дефектів зубних рядів. Наші фахівці завжди допоможуть Вам з вибором правильного методу протезування і дадуть відповіді на всі питання, що Вас цікавлять.

- Тимчасове заміщення втрачених зубів

  Тимчасове заміщення відсутніх зубів має на увазі під собою знімне або незнімне протезування, якщо немає можливості відразу провести постійне з тих чи інших причин. Прикладами такого протезування можуть бути закриття естетичних недоліків на час ортодонтичного лікування різними конструкціями. До знімного тимчасового протезування відносять пластмасові або нейлонові протези на 1-2 зуби, так звані метелики. До незнімного – адгезивні мости та коронки. Адгезивні містки і коронки мають на увазі під собою конструкції зі скловолокна та композиту, які не вимагають обробки сусідніх зубів, а фіксуються за рахунок хімічної ретенції – приклеюються до сусідніх зубів. Такі протези виготовляються з естетичних чи фізіологічних причин лише досі можливості проведення постійного протезування.

Запишіться на прийом

Своєчасне звернення до фахівця дозволить вам уникнути тривалого та дорогого лікування.
Дякую за довіру!