Розділ стоматології, який включає всі хірургічні маніпуляції в порожнині рота – видалення зубів, резекція верхівки кореня зуба, кістетомія, гаймаротомія, пластика вуздечок губ, язика, видалення кіст та каміння слинних залоз, лікування абсцесів та флегмон, ортогнатична хір тощо.

- Видалення зубу

Внаслідок руйнування коронкової частини зуба, коли її неможливо відновити за допомогою ортопедичної коронки, пародонтологічних захворювань, травм зубів, різних запальних та деструктивних процесів кісткової тканини, необхідно видалення зубів. Проводиться таке видалення безболісно з використанням місцевої анестезії. Після видалення зуба по потребі накладаються шви для зближення країв лунки віддаленого зуба і призначається курс профілактичних заходів, щоб мінімізувати ризик постопераційних ускладнень. У видаленні зуба велике значення має досвід і кваліфікація хірурга-стоматолога, якщо такі є, видалення проходить максимально швидко, комфортно, безболісно і без подальших ускладнень.

- Видалення зубів мудрості

  Зуби мудрості, вони ж вісімки, вони ж треті постійні моляри найчастіше займають атипове становище до прорізування, прорізуються частково через брак місця, тим самим викликають запалення ясенного каптура над ними; стимулюють пізнє зростання щелеп, через що може виникати пізня скупченість зубів, а також, через погану доступність більше схильні до ураження карієсом. Так само, при становленні зубів мудрості в прикус найчастіше виникають передчасні контакти, які призводять до таких ускладнень як бруксизм, патологічна стирання зубів, захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Таким чином, зуби мудрості часто рекомендовано видаляти.

  Видалення зубів мудрості поділяються на: типові – коли зуб уже прорізався і стоїть у зубному ряду. Видалення такого зуба не відрізняється від звичайного видалення; атипові – видалення, коли зуб не прорізався або займає атипове становище, коли хірургу необхідно створювати додатковий доступ до зуба.

  Складність та тривалість видалення залежать від багатьох індивідуальних факторів, а також багато в чому, від кваліфікації хірурга-стоматолога. У стоматології Поллукс ми завжди збираємо ретельний анамнез і проводимо додаткову діагностику перед видаленням. Хірург-стоматолог робить видалення безболісним і максимально швидко. Після видалення проводяться заходи, щоб післяопераційний період був максимально комфортним. Призначаються профілактичні заходи та надаються рекомендації. Ми завжди куруємо пацієнтів протягом усього післяопераційного періоду.

- Видалення кісти

  Кіста – це злоякісне утворення, схоже з міхуром, який має оболонку та вміст. Кісти в ротовій порожнині найчастіше утворюються внаслідок потрапляння інфекції або хронічної травми. Вони можуть утворюватися як у твердих тканинах – довго не діагостовані або неліковані гранулематозні періодонтити з часом переходять у кісто-гранульоми та кісти, так і в м’яких тканинах – наприклад кісти великих та малих слинних залоз. Лікування кіст полягає в повному їх видаленні – кістектомії, т.к. оболонка кісти постійно продукує всередину власної порожнини рідина і таким чином кіста схильна до постійного збільшення розмірів. Таке збільшення з часом порушує трофіку довколишніх тканин, передавлює нервові закінчення, може порушувати функцію органу, в якому знаходиться. Тому, виявивши таку освіту його необхідно видаляти повність з усією його оболонкою, щоб уникнути рецидиву.

- Резекція верхівки кореня з ретроградним пломбуванням

  Найчастіше хронічні запальні процеси в області верхівки кореня зуба – періодонтити, складно вилікувати терапевтичними методами. Таке трапляється у запущених випадках, а також, коли канали зуба складнопрохідні. У таких ситуаціях можна вдатися до хірургічного методу усунення цієї проблеми. У чому полягає суть самої процедури: в області верхівки кореня проблемного зуба відшаровується клапоть слизової оболонки, в кістковій тканині робиться невеликий отвір, щоб отримати доступ до осередку запального процесу. Верхівка кореня зрізається і видаляється разом з оточуючими інфікованими тканинами, залученими до патологічного процесу. Канал кореня пломбується ретроградно, ніж запобігти повторного попадання інфекції з нього. Таким чином виходить позбутися хронічного осередку запалення та врятувати зуб. Ми завжди пропонуємо нашим пацієнтам різні варіанти лікування, виходячи з міркувань максимальної фізіологічної та матеріальної доцільності.

- Пластика вуздечок губ, язика

  Рухлива слизова оболонка таких м’язових органів, як губи та язик прикріплюється до нерухомої слизової оболонки альвеолярних відростків або до дна ротової порожнини за допомогою спеціальних тяжів – вуздечок губ і язика. При неправильному прикріпленні цих вуздечок або при коротких вуздечках губ і язика проводиться їхня пластика – френулотомія. Вона полягає у надсіченні вуздечки для її подовження. В окремих випадках, коли волокна самої вуздечки вплітаються в кісткову тканину – їх потрібно вирізати з кісткової тканини.

  Коротка вуздечка губи або язика може призводити до безлічі ускладнень, починаючи з діастеми та постійної травми нерухомої слизової оболонки і закінчуючи порушенням функцій мови, ковтання, жування та формування неправильного прикусу.

  Чим раніше визначити проблему короткої вуздечки губ та язика та усунути її, тим менше ускладнень вона зможе спровокувати надалі. У той самий час необхідно правильно діагностувати патологію, не плутаючи її з фізіологічними особливостями певного віку. Наші фахівці завжди звернуть Вашу увагу на наявність подібної ситуації та допоможуть безболісно, ​​швидко та ефективно її усунути.

Запишіть на прийом

Своєчасне звернення до спеціаліста дозволить уникнути тривалого і дорогостоящего лікування.
Спасибі за довіру!